×

Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'na ~ KM uzaklıktasınız.

Yol Tarifi Al

Fax: (412) 237 53 58

 • Birlikte Başardık!
  Diyarbakır AK İcraatlar
 • AK PARTİLİ M. GALİP ENSARİOĞLU, BDP’Lİ KIŞANAK’IN KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Galip Ensarioğlu ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili, TBMM Başkanlık Divan Üyesi Mine Lök Beyaz, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla katıldıkları bir programda karşılaştıkları Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gültan Kışanak’ın kadınlar gününü kutladı. Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. OSB içinde yapılan etkinliğe AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Galip Ensarioğluy, AK Parti Diyarbakır Milletvekili, TBMM Başkanlık Divan Üyesi Mine Lök Beyaz, BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gültan Kışanak ve çok sayıda kadın katıldı. Kadınlarla birlikte halay çekerek günlerini kutlayan M. Galip Ensarioğlu, etkinliğe katılan BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gültan Kışanak’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Başkan adayları etkinlikte kadınlarla birlikte halay çekti.
  Teşkilat
 • Kalıcı barış için yoğun çaba harcıyoruz

  Başbakan Davutoğlu, "İç ve dış birçok provokasyona rağmen Türkiye içinde kalıcı barışı temin etmek için yoğun çabalar sarfettiğimize herkes şahittir" dedi.
  Genel Başkan'dan
 • ALTAÇ VEKİLLERLEN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

  DİYARBAKIR - Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, AK Partili vekillerle seçim değerlendirme toplantısı yaptı. AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’nı ziyaret eden milletvekilleri Cuma İçten, Mine Lök Beyaz, Oya Eronat, Mehmet Süleyman Hazmaoğulları, İl Başkanı Aydan Altaç ve AK Parti Diyarbakır Seçim Koordinasyon (SKM) Koordinatörü Sabri Balaman ile birlikte değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantıda AK Parti ve belediye başkan adayları tarafından Diyarbakır’da yürütülen çalışmalar ele alındı. AK Parti hizmetlerinin daha iyi halka anlatılması için neler yapılabileceğinin konuşulduğu toplantıda, büyükşehir belediye başkanlığı başta olmak üzere tüm ilçe belediye başkan adaylarının genel durumları masaya yatırıldı. Yaptıkları çalışmalar hakkında milletvekillerine bilgi veren AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, seçim çalışmalarının aralıksız devam ettiğini ve halktan da yoğun bir ilgi gördüklerini söyledi. Altaç, “Sahada yaptığımız çalışmalarda halkın hizmete susadığını gözlemliyoruz. Halk da yıllardır hizmet alamamaktan şikayetçi. Kapı kapı dolaşarak Ak belediyecilik hizmetlerini anlatıyoruz. Ekiplerimizle 24 saat durmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Diyarbakır 30 Mart’ın ardından Ak belediyecilik ile tanışacaktır. Halkın desteği ile seçimi kazanarak Diyarbakır’a hak ettiği hizmeti vereceğiz. Biz Diyarbakır genelindeki tüm belediyelere talibiz. Halkımız da bu konuda bize destek sunuyor” dedi.
  Teşkilat
 • Kardeşliğe sahip çıkmanın zaferi olacak

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "AK Parti'nin Diyarbakır'da belediye seçimlerinde kazanacağı başarı, aynı zamanda çözüm sürecine, barışa ve kardeşliğe sahip çıkmanın seçimi ve onun seçim zaferi olacaktır" dedi.
  Teşkilat
 • Yerel iktidar Diyarbakır’da hizmet üretemiyor

  AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, "15 yıldır yerel iktidarın Diyarbakır'a hizmet üretemediğini düşünüyoruz" dedi.
  Teşkilat
 • Zor günler geçer, kardeşlik unutulmaz

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, ''Bu zor günler geçer ama bu günlerde gösterilen kardeşlik unutulmaz. Bütün komşu şehirler, köyler, kasabalar gibi Kobani bize tarihin emanetidir. Bu emanete sahip çıkmaya kararlıyız'' dedi.
  Genel Başkan'dan
 • Diyarbakır, Kent Ekonomileri Forumu’na hazırlanıyor

  AK Parti Ekonomi İşleri Başkanlığınca yürütülen, kentlerin farkındalıkları ve vizyonlarının oluşturulması amaçlanan "Kent Ekonomileri Forumu" Diyarbakır'da da gerçekleşecek.
  Teşkilat
 • Diyarbakır İl Başkanı Altaç‘dan bayram ziyaretleri

  AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar'a bayram ziyaretinde bulundu.
  Teşkilat
 • Esad Arap Baası, CHP Türk Baası‘dır

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu'nun ne hikmetse hiç terk etmediği bir ilke var; Esad'la olan dostluğu. Çünkü Esad, Arap Baası'dır, CHP de Türk Baası'dır maalesef" dedi.
  Genel Başkan'dan
 • Diyarbakır İl Başkanı Altaç‘dan bayram ziyareti

  AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı (DESOB) Alican Ebedinoğlu'nu ziyaret etti.
  Teşkilat

Diyarbakır Milletvekillerimiz

Belediye Başkanları

Teşkilatlardan