• ×

  İlçe Başkanı

  ABDULHADİ AKAYDIN

  Bismil

  1964 yılında Tepe Beldesinde doğdu. İlk ve Orta Öğretimini Tepe Beldesinde yaptı. Dicle Üniversitesi Batman 1964 yılında Tepe Beldesinde doğdu. İlk ve Orta Öğretimini Tepe Beldesinde yaptı. Dicle Üniversitesi Batman Kampusu Otomotiv Bölümü ve yine Dicle Üniversitesi Makine ve Tarım Bölümlerinden mezun oldu. 2004 yılında Ak Parti İl Genel Meclis üyesi olarak görev yaptı. Bu görevi sürecinde Diyarbakır İl Genel Meclisi Başkan Vekilliği, İl Genel Meclisi İhtisas, İl Sağlık, Milli Eğitim ve Bütçe Komisyon Başkanı görevlerinde bulundu. Ayrıca Diyarbakır’ı temsilen İl Genel Meclis Üyeler Birliğinde Diyarbakır vilayetler birliği üyeliği görevlerinde bulundu. 2001 yılında kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi Diyarbakır İli Kurucu üyeliği yaptı. 1998 yılında yılın da Fazilet Partisi Diyarbakır Merkez İlçe Teşkilat Başkanlığı görevi, 1999 yılında Diyarbakır Fazilet İl Başkanlığı bünyesinde Siyasi İşler Başkanlığı, Fazilet Partisi Büyük Kongrede Üst Kurul Delegesi, Fazilet Partisi Diyarbakır İl Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu. Fazilet Partisinden Diyarbakır İl Genel Meclis Üyeliğine seçildi. 02.06.2012 – 07.12.2012 tarihinde Ak parti Diyarbakır il başkan yardımcısı siyasi hukuk işleri başkanı olarak görev aldı, 08.12.2012 ile 16.01.2013 tarihleri arasında AK Parti Diyarbakır İl Başkan vekili olarak görevi yürüttü. Ticaret, Tarım ve Zirai çalışmalar yürütmekte bölgede modern tarım üretimi çalışmaları yürüterek çiftçilik yapmaktadır. Evli ve 7 çocuk babası.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ABDULLAH TOPKAYA

  Hani

  10/05/1982 YILINDA HANİ İLÇESİ MERKEZ MAHALLESİNDE DOĞDUM. İLK OKULU MERKEZ MAHALLESİNDE BULUNAN ATATÜRK VE HÜRRİYET İLK OKULUNDA OKUDUM ORTA VE LİSE TAHSİLİMİ YİNE MERKEZ MAHALLESİNDE BULUNAN HANİ LİSESİNDE TAMAMLADIM. HALEN HANİ İLÇESİ MERKEZ MAHALLESİNDE İKAMET ETMEKTEYİM. TOPTAN GIDA,ÇİFTÇİLİK VE İNŞAAT SEKTÖRÜNDE FAALİYET YÜRÜTMEKTEYİM. ADALET VE KALKINMA PARTİSİ KURULUŞUNDAN BUYANA AKTİF OLARAK ÜYEYİM. 3.DÖNEMDİR İLÇE BAŞKANI OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM..! .

 • ×

  İlçe Başkanı

  AHMET AKYIL

  Kayapınar

  1968 DİYARBAKIR DOĞUMLU İLK ORTA LİSE ÖĞRENİMİNİ DİYARBAKIR DA TAMAMLADIKTAN SONRA ÜNİVERSİTE ÖĞRENİMİNİ DİCLE ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİNDEN MEZUN OLDUM. SERBEST AVUKATLIK YAPMAKTAYIM.EVLİ 3 ÇOCUK BABASIYIM.. AK PARTİ DİYARBAKIR İL BAŞKAN YARDIMCISI(AR-RE BAŞKANI),İL SEÇİM İŞLERİ BAŞKANLIĞI İLÇE KOORDİNATÖRLÜĞÜ,3 DÖNEM DİYARBAKIR AK PARTİ SİYASET AKADEMİSİ İL KOORDİNATÖRLÜK GÖREVİNİ,DİYARBAKIR İL SEÇİM KOORDİNASYONU MERKEZİ(SKM) BAŞKAN YARDIMCILIĞI,KAYAPINAR İLÇE SEÇİM KOORDİNASYONU (SKM) BAŞKANLIĞI VE 2014 HAZİRAN AYIN'DA KAYAPINAR İLÇE BAŞKANI OLARAK ATANIP HALEN İLÇE BAŞKANLIĞI GÖREVİME DEVAM ETMEKTEYİM.

 • ×

  İlçe Başkanı

  AMİL YATÇİ

  Kulp

  20 YIL DİYARBAKIR KULP İLÇESİNDE KOÇKAR VE SALTUK KÖYLERİNDE MUHTARLIK YAPTI ORTAOKUL MENZUNU TERÖRLE MÜCADELEDE GAZİ 12 ÇOCUK BABASI İLÇEDE SEVİLEN YARDIMSEVER KİŞİLİĞİ İLE BİLİNEN TANINAN KİŞİ AK PARTİ KULURLDUĞUNDA BERİ ÜYE 16.03.2016 TARİHİNDE BERİ AK PARTİ DİYARBAKIR KULP İLÇE BAŞKANLIĞINI YÜRÜTMEKTE OLUP GÖREVİNE HALA DEVAM ETMEKTEDİR.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ERKAN GEZER

  Bağlar

 • ×

  İlçe Başkanı

  EŞREF TÜRE

  Kocaköy

 • ×

  İlçe Başkanı

  FUAT GÜLER

  Hazro

 • ×

  İlçe Başkanı

  İSMAİL DEMİR

  Lice

  Evli dört çocuk babası lise mezunu parti kuruluşundan bu yana partinin değişik görevlerinde görev almışım müşahitten sandık görevlisinden ilçe başkan yardımcılığından ilçe başkanlığına kadar değişik görevlerde 09.01.2014 'ten bugüne kadar lice ilçe başkanlığını yürütmekteyim verilen her görevi başarıyla yerine getirmişim saygılarımla

 • ×

  İlçe Başkanı

  MEHMET ALİ ARZU

  Çınar

 • ×

  İlçe Başkanı

  MEHMET KARAKAŞ

  Eğil

  1976 yılında Eğil ilçesine bağlı Oyalı köyünde doğdum. İlk ve orta eğitimimi Diyarbakırda tamamladım. 1993 yılında Diyarbakır Endüstri Meslek Lisesi Kimya bölümünden mezun oldum. 2008 yılında İl birim bşk. yrd. olarak akpatide görev aldım.3.cü dönem siyaset akademisi yerel yönetimler kurslarına katılarak sertifika aldım. 2011 de Eğil ilçe başkanlığına atandım. 8.ci ve 9.cu dönem siyaset akademisi yerel yönetimler kurslarına tekrar katılım sağlıyarak 2.ci ve 3.cü sertifikamıda aldım.7 yıldır Eğil ilçesinde aktif olarak ilçe başkanlığı görevime devam etmekteyim.Dicle üniversitesi Gıda Teknolojisi Bölümünü okumakta olup Evli 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İlçe Başkanı

  MEHMET ŞÜKRÜ SAYAN

  Ergani

 • ×

  İlçe Başkanı

  MÜRSEL KİKİZADE

  Yenişehir

  1975 yiılında diyarbakırda doğdum ilk orta ve lise öğrenimimi bu şehirde aldım ünüversiteyi sakaryada okudum evli ve 3 çocuk babasıyım

 • ×

  İlçe Başkanı

  NADİR BAYTOK

  Dicle

 • ×

  İlçe Başkanı

  NİMET AKSOY

  Silvan

 • ×

  İlçe Başkanı

  SEHİT KAYA

  Çermik

 • ×

  İlçe Başkanı

  ŞEREF YONTÜRK

  Sur

 • ×

  İlçe Başkanı

  ZÜLFÜ HÜSEYİN UZUN

  Çüngüş

  ilk ögretimi geçit ilk okulunda okudum orta okulu çüngüş lisesinde okudum 1992 tarihinden beri çüngüşte ticaretle ügraşıyom evli 4 çocuk babası 2011 tarihinden beri adalet ve kalkınma partisi ilce başkanlığı görevimi devam etmekteyim