AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
24-02-2022 16:27:32

BAŞKAN AYDIN BİR YILLIK SÜRECİ DEĞERLENDİRDİ

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif AYDIN tarafından, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nde; genel gündem ile ilgili aylık olağan basın bilgilendirme toplantısı yapıldı. Basın toplantısı, İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın’ın göreve geldiği 24 Şubat 2021 tarihinin yıl dönümüne denk geldiği için; yılın değerlendirmesi şeklinde gerçekleşti. Değerlendirme toplantısında konuşan İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın " Göreve başladıktan sonra yaptığımız ilk iş Diyarbakır’ın 1047 mahallesi ve yaklaşık 4000 sandığı için seçim zamanı görev yapacak olan teşkilat mensuplarımızı belirlemek oldu. Bu anlamda hem var olan mahalle temsilcilerimizi gözden geçirdik hem de sandıklarda görev alacak olan partililerimizi belirleyerek periyotlar halinde ilçe bazlı eğitim çalışmalarına dahil ettik. Aynı zamanda ilçe teşkilatlarımızda görev alan arkadaşlarımızın siyasi ve seçim anlamında eğitimi için kurmuş olduğumuz Seçim Kurulu bünyesinde çalışmalar yapıldı. Böylece AK Parti Diyarbakır teşkilatlarımızın bir bütün olarak hem uyumu hem de koordinasyonu sağlanmış oldu." dedi.
Toplantıya AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyesi Suna Kepolu Ataman, İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya ve İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmed Mahsum Melikoğlu ve Şehrimizin Yerel ve Ulusal Basın temsilcileri katılım sağladılar.

18 HAZİRAN 2023'TE YAPILACAK SEÇİMİ TARİHİN EN ÖNEMLİ SEÇİMİ OLARAK GÖRÜYORUZ

Bizim göreve gelirken hedefimiz Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde Diyarbakır'ımız için çok güzel bir şekilde yapılmakta olan hizmet siyasetini gönül siyaseti ile taçlandırmaktı. Bu anlamda Sandık ve Teşkilat çalışmalarımızın yanında özellikle İlçe İlçe 2023’e programımız ile 17 teşkilatımız tüm kademeleriyle bir bütün olarak Milletvekillerimiz, MKYK üyelerimiz, Belediye Başkanlarımız ve Belediye Meclis üyelerimizin de desteğiyle şehrimizin her noktasından sahada olmaya ve insanlarımızın yüreğine dokunmaya çalıştık.  İlçe İlçe 2023'e programında Diyarbakır'ın mevcut 1047 mahallesinin 791 tanesinde İl Başkanlığı olarak programlar gerçekleştirdik.


BAŞKAN AYDIN 2021 YATIRIMLARINI ANLATTI

2021'de yapılan çalışmaları anlatan Başkan Aydın "Görevde bulundukları bir yıllık süre boyunca bir yandan tarihin en önemli seçimine hazırlanırken diğer yandan da şehrin Siyasi, Ekonomik, Kültürel ve Sportif sorun ve sıkıntılarıyla uğraşmak ve  bu konularda  şehrimize ve hemşehrilerimize katkıda bulunmak için çaba sarf ettik. Tramvay ve Raylı Sistem çalışmamızın proje ihalesi yapılmış olup 2024 yılına kadar tamamen hizmete girmesini bekliyoruz. Bir başka projemiz olan Raybüs seferleri ile Diyarbakır-Bismil-Batman arasında karşılıklı seferler yapacak Dört vagondan oluşan, her bir vagonunda 200 yolcunun seyahat edebileceği Raybüs seferleri ile vatandaşlarımız; hem daha ucuza hem de daha güvenli bir şekilde seyahat etme imkanına kavuşacaktır. Yine şehrimiz için önem verdiğimiz bir başka konu ise Kayapınar'da yapılması planlanan Şehir Hastanesinin ihalesi tamamlanarak inşaat aşamasına geçmiş durumdadır. İkinci Şehir Hastanesi için de bakanlık nezdinde yer tespiti çalışmalarımız devam etmektedir. Diyarbakır için en önemli sorun ve ihtiyaç işsizlik ve istihdamdır. Bu alanda da hem Diyarbakır’daki Organize Sanayi bölgelerinin güçlendirilmesi ve artırılması hemde  Bismil ve Silvan başta olmak üzere önemli çalışmalar yaptık. Diyarbakır şehir merkezinde bütün Güneydoğuya hatta Ortadoğuya hitap edecek, 5500 hemşehrimizin çalışabileceği Lojistik merkezimizin temelleri çok şükür 2021 yılı içerisinde atıldı. Gençlik ve Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu ile yaptığımız görüşmeler sonrası imzalanan protokolde Diyarbakır’ımızın hemen hemen tüm ilçelerinde hazırlanan projeler dahilinde spor sahaları, tenis kortları ve spor parklarının yapımlarına başlandı. Milli Eğitim Bakanımız'ın yapmış olduğu çalışmalar ile şehrimizde eğitim kalitesinin arttırılmasına yönelik ciddi adımlar attık. Cumhurbaşkanımız liderliğinde hükümetimizin vermiş olduğu destekle, Diyarbakır’ımızda bu tür yatırımların artarak devam edeceğine inanıyor, bizler teşkilatlar olarak bir ve beraber olursak işimizi doğru bir şekilde yaparsak karşımızda ne bir siyasi parti ne de bir ideolojik akım duramaz. Şehrimizi daha güzel yarınlara taşımak için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz. " diye ifade etti.

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen Basın buluşmasında AK Parti yöneticileriyle beraber gazetecileri karşılayan Başkan Aydın, basının önemli bir güç olduğunun altını çizerek bugüne kadar verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Program fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.